AZORSKÉ OSTROVY

PARTNER

Associação para o Desenvolvimento
Local da Ilha do Pico

O NÁS

ADLIP – Escola Profissional do Pico je střední odborná škola ve městě Madalena na ostrově Pico, který je jedním z devíti ostrovů portugalského souostroví Azory. ADLIP-EPP přijímá studenty ve věku od 15 do 25 let, kteří většinou usilují o získání technické kvalifikace, aby mohli najít zaměstnání. V průběhu let bylo nabízeno mnoho kurzů v různých studijních oborech. V současné době probíhají kurzy cestovního ruchu, restauračních a barových služeb, informatiky, psychosociální podpory a zdravotnického technika. Tyto kurzy trvají tři roky; studenti musí mít ukončenou 9. třídu, aby mohli nastoupit, a odcházejí s dvojím osvědčením (12. třída a odborná kvalifikace ve studijním oboru). V jejich učebním plánu je zahrnuto 600 hodin odborné přípravy na pracovišti (praxe) ve firmách souvisejících s oborem.

Na ostrově Pico žije přibližně 15 000 obyvatel. Hlavními hospodářskými odvětvími jsou zemědělství, chov dobytka, výroba mléčných výrobků, výroba vína, cestovní ruch, rybolov a služby. Podnebí na Azorech je subtropické oceánské, v létě příjemně teplé, ale po mnoho měsíců v roce chladné a mírné. Vegetace je zelená díky vydatným podzimním a zimním dešťům.

Hora (Pico), která dala ostrovu jméno, je vysoká 2351 metrů a je oficiálně nejvyšším bodem Portugalska. Výstup na horu Pico je jednou z velkých turistických atrakcí, stejně jako pěší turistika nebo cyklistika po přírodních stezkách, potápění, šnorchlování nebo pozorování velryb.

Krajina viniční kultury ostrova Pico, v níž se snoubí vulkanická příroda s pěstitelskými postupy předků, byla v roce 2004 zařazena organizací UNESCO mezi světové kulturní dědictví.

Každý z Azorských ostrovů je plný přírodních krás v té nejčistší podobě.

FOTKY ZAJÍMAVÝCH MÍST Z NAŠÍ ZEMĚ